Autor Topic: kas taks võiks sobida teraapiakoeraks?  (Read 6966 times)

nupsik

 • Newbie
 • *
 • Posts: 44
kas taks võiks sobida teraapiakoeraks?
« on: August 22, 2014, 05:24:49 pm »
Tere!
foorum on taas avatud, kuid mõttevahetust ei veel ei toimu. Viskan siis ühe "kondi närida": viimasel ajal on AK uudistes, Ringvaates ja võibolla mujalgi olnud juttu teraapiakoertest, nende eksamineerimisest ja koolitusest.
vt näit seda linki: http://tarbija24.postimees.ee/2781108/teraapiakoer-leevendab-haigete-pingeid

Mis te arvate (oma kogemuse põhjal): kas taks võiks sobida teraapiakoeraks?
Mulle endale on vähemasti taksi omamine ja kantseldamie osutunud üliväga teraapiliseks kogemuseks.
Samuti võin öelda, et kui liigun kuskil, kus on lapsi, siis on alate paitada-soovijate järjekord  :)
Siiski, olen täheldanud, et teatud vanuses võõrastesse väikelastesse ( ca 1-3a) suhtub mu koer kui olenditesse, keda on vaja korrale kutsuda, st vahest näitab hambaid ja uriseb, kui on mingi territooriumi või omandi jagamise teema. Suuremaid lapsi respekteerib täiega.
Käbi perenaine

Lotte vanaema

 • Newbie
 • *
 • Posts: 941
  • http://www.isetegija.net/index.php?pid=85
Re: kas taks võiks sobida teraapiakoeraks?
« Reply #1 on: August 22, 2014, 11:34:01 pm »
Iga koer, ka taks, võib sobida teraapiakoeraks. Nataljal on omal kaks taksi. Küsimus on koera iseloomus.
See on üks asi, et oma koer mõjub endale teraapiliselt, aga ta iseloom ei pruugi sobida teistele inimestele teraapia tegemiseks. Ilma taksideta ma ei astuks kindlasti sammugi pimedas vihma ja poriga toast välja. Vaevalt et ma üldse oma aiast väljas käiksin, seega minu istuva eluviisi juures on koerad parimad terapeudid.

Meil näiteks Lotte sobiks hästi teraapiakoeraks, sest tema on inimestega väga rahulik, leebe ja kannatlik. Tema on tõesti ainult üks kord natuke urisenud ühe lapse peale ja see oli olukord kus tulime rebaseeksamilt ja laps oli teda juba tükk aega tüüdanud. Ta oli lihtsalt väga väsinud selle päeva emotsioonidest. Samas sellel korral oli ta tõeline teraapiakoer, sest see laps 4- aastasena ei olnud veel ühtki sõna öelnud - ta lihtsalt häälitses ja see, et ta ei suutnud ennast teistele arusaadavaks teha ajas ta marru.  Lottega tegelemisest sai ta sellise emotsionaalse laengu, et kui Lotte läks ukse juurde õue küsima, siis ta hüüdis järsku Lotte, Lotte....
Teine juhus oli alles paar nädalat tagasi, kui meile tuli külla laps, kes kardab isegi putukaid muudest suurematest olenditest rääkimata. Esimesel tunnil ronis ta iga koera liigutuse puhul toolile ja värises, kahe tunni pärast oli Lotte juba tal süles ja siis jalutasid koos ringi. Siin oligi oluline koera rahu, et ta ei liigutanud vuntsigi kui laps püüdis siuhti pai teha. Ta ei ehmu sellise liigutuse peale.

Johnnyst ei saa oma iseloomu tõttu paraku kunagi teraapiakoera - talle on endale teraapiat ja suurt rahulikku karvast teraapiakoera vaja. Samas aktiivse ja julge lapsega sobis ta väga hästi, sest mõlemad olid väsimatud ja tahtsid tegutseda ning vajasid energiale maandust. Lottele ei meeldi mängida ja sellisel lapsel oleks temaga igav ja koer põgeneks tema eest.

Seega, nagu artikliski juttu oli, on teraapiliste tegevuste ampluaa väga lai ja koeradki peavad seetõttu olema väga erinevate omadustega.

Juba järgmisel kolmapäeval on võimalus osaleda koolitusel: https://www.facebook.com/events/1461231454142064/
Lotte - iseenda kõige suurem sugulane:)

VolliRiho

 • Newbie
 • *
 • Posts: 4338
  • http://taksimahvia.blogspot.com/
Re: kas taks võiks sobida teraapiakoeraks?
« Reply #2 on: August 23, 2014, 11:22:43 am »
Loomulikult sobib. Minu "püssid" on vägagi rahulikuld sülekassid, kui soovitakse neid nusserdada, paitada. Kui koeral on korras närvikava, pole vahet kes ja mida nendega ette võtab. teine lugu on nn iseloomupraakidega, kes ei saa enda elugagi hakkama.