Autor Topic: Kuidas treenida väikest koera ajalehtedele käima?  (Read 3877 times)

Villem

• Newbie
  • *
Kuidas treenida väikest koera ajalehtedele käima?
« on: Juuni 30, 2013, 12:00:00 pm »
Tere.

Olen väikese 1,5 küülikutaksi, Villemi, omanik. Kuna koer on mul alles paar päeva olnud, siis küsiksin teilt, kogenumatelt nõu, kuidas väikesele õpetada ajalehele pissimist. Praegu ma lihtsalt hoian silma peal kui tõuseb ja nuuskima hakkab, kutsun ta sinna kohta kus ajalehed on ja siis tõstan ta sinna peale, kuid Villem võtab seda kui mängimist. Lõpuks lihtsalt närib paberit. Aga kui KORRAKS- mõni sekund kasvõi, pead pööran on ta piisavalt kaugele siblinud ja teeb kähku kähku lombi maha. Karistamisel ja nina sisse torkamisel ma ei näe mingit mõtet, pole kunagi näinud. Peale pissimist lihtsalt tõstan ta ajalehtedele  ja koristan loigu maast ära. Isegi kui ta parjasjagu teeb lompi ja ma jaole saan, siis tõstan ta ajalehtedele, kuid siis ta arvab, et mängime jälle nihkerdab ja nahkerdab ja läheb teeb oma pissimist hoopis mujal edasi.
OK, ta on mul tõesti alles paar päeva- ootused kiirelt õppimise suhtes on üleval, kuid olen realist ja arvestan väiksemaga. Kuid kuidas hakata harjutama ja/või suunama, et ta ikka teeks ajalehele.
PS! ajalehed olen juba nendesse kohtadesse maha pannud, kuhu ta enamasti on pissil käinud- nüüd väldib neid kohti.
Õue me veel ei saa, kuna vaksiin on veel saamata..

Olen igasuguse nõu eest tänulik.    :)
« Last Edit: Jaanuar 01, 1970, 03:00:00 am by Guest »

maialiisa

• Newbie
  • *
    • http://kerem.ee/iiahs/
Re: Kuidas treenida väikest koera ajalehtedele käima?
« Reply #1 on: Juuni 30, 2013, 11:40:40 pm »
1.5 kuune on ikka väga väike ema juurest ära võtmiseks.. ent muud nippi ei olegi, kui kogu aeg sama rutiin - ärkab, ajalehele, sööb, ajalehele, natuke mängib - ajalehele. Lihtsalt lehti peaks olema parasjagu palju. ja kui häda juhtub õigesse kohta tulema,siis tuleb kiita. Tavaliselt peaks kasvataja sellised asjad kutsikatele juba pesas selgeks õpetama.

Villem

• Newbie
  • *
« Reply #2 on: Juuli 01, 2013, 10:00:57 am »
Jah, väike küll, aga väga aktiivne ja tragi. Pole ühtegi mänguasja mida ta purenud juba ei ole.  :D

VolliRiho

• Newbie
  • *
    • http://taksimahvia.blogspot.com/
« Reply #3 on: Juuli 02, 2013, 11:23:29 am »
Kuhu koer pissib, paned ajalehe peale,jätad. Ta tuleb pisssilõhna peale uuesti sinnasamma. Üldiselt, kui võtsid enneaegselt, siis ikka õue õpetatakse kutsikat. sellest on juttu olnud palju mis aegadel ja kuidas. Kohe hakatakse õue õpetama, ka öösel tuleb minna.
Vana kiun üles-1, 5 kuust ei loovuta ÜKSKI normaalse mõistusega päris kasvataja. Nii vara ema juurest ära võtta on kuritegu kutsika suhtes. Tuleb järjekorde emotsionaalselt tasakaalutu klähvits.