Autor Topic: ETTÜ aretusenõuete projekt  (Read 13514 times)

kakuke

• Newbie
  • *
Re: ETTÜ aretusenõuete projekt
« Reply #90 on: Veebruar 18, 2013, 08:29:10 am »
Quote from: "VolliRiho"
kakuke-nüüd läksid meheks..tüüpiline meeste jutt. ...
Tänud komplimendi eest. ;) See oleks ka imelik, kui ma mõtleks ja räägiks nagu naine. :D
Aga  ma teen veel ühe julge avalduse, mis võib küll minu pea pakule panna, aga äkki peaks probleeme otsima pigem sealt, et jahikoerandus ongi liiga naiselikuks/kunstlikuks aetud? :P
See on see Jaanus Kuusiku jutt, et mimmud ja mammid on ümber jahikoerte.  Ma ise arvan ka, et seal on tõsine point sees. :oops: Ärge saage minust valesti aru, et nagu naised jahikoerte juures oleks out, aga tasakaal tundub olema paigast väga ära minevat. Tegelikult seda ja selle toimet on kõrvalt väga hea vaadata, kus tõugude juures, kus töö olulisem ja mehed peal, on seis natuke teisem.
Mõnda aega võib see koer seal võre taga ju haukuda ja mässata (ilma täiskontaktita), aga mis siis saab, kui hakkab mõtlema, et teist moodi võib ka rebaseni saada ja hakkab seda teist võimalust otsima? Siis hindame koera mõtlemisvõimet negatiivselt?
Ausalt öeldes minu jaoks täna pole seda katset vaja, see nädalavahetus oli Karul terve selle hooaja jooksul teine nädalavahetus, kus jahis polnud, järgmine nv ka tules. Aga vaikselt ikka mõtlen, et kust saada kunagi kutsikas ja hea kutsikas, kui seda vaja peaks minema.
« Last Edit: Jaanuar 01, 1970, 03:00:00 am by Guest »
Karu - koer jahi jaoks!

VolliRiho

• Newbie
  • *
    • http://taksimahvia.blogspot.com/
« Reply #91 on: Veebruar 18, 2013, 10:09:11 am »
Ehhee.
Jaanus võib ju sulle üht -mulle teist rääkida. Mehi, kes VIITSIKS koera õpetada, on väga vähe-ise tead.siis ongi, et naised teevad "musta töö" ära-ja mehed saavad õpetatud koeraga jahti. See, et sul on teist pidi, ei tähenda et kõigil on nii.(või vastupidi).Tegeld on see kummaline-miks EEsti mes arvab, et kutsika kasvatamisel hellust-hoolimist ja õpetamist näidata-teha on häbi-häbi meestele. Igal pool mujal maailmas on ka näitustel rohkem mehi koertega väljas, rääkimata jahitõugudest-seal on enamus mehed.Meie meestel on migi probleem selle mehelikkusega?Siis ongi nii, et naised käivad-õpetavad-treenivad.Enamus Eesti meestest ei saa ju jahiseltskonnale näidata, et neil on noor koer,kes ei oska veel, vajab õpetamist.Kõigil on ju supper-hypper, ja äkkinsul(mul) noor ja lontu..
See ei ole veel kunstlik, kui on katse(test) nõutud. Kui koer on õpetatud-pole ju probleemi. Käib.teeb ära ja asi aetud.Mujalpool (jälle!!) katsed ei ole probleemiks.Kõik ka vanad jahimehed käivad, vabatahtlikult-kuna näit. Soomes ei ole jahipassi, milleks on meil katse vajalik. Inimeste arusaamine on sedavõrd arenenum.Kas sa oled midagi kaotanud sellega, et oled käinud katsetel?Kuidas , mille järgi oma "varumeest" kavatsed valida?(ütlen ette-ikka vaatad ka paberil, mida ema.isa saavutanud,) Jutt on jutt, eriti jahimeestel-ei maksa suurt midagi. (ise tead, neid meie ägedaid jahikoeri-omanikke-arusaamisi foorumist.

kakuke

• Newbie
  • *
« Reply #92 on: Veebruar 18, 2013, 11:10:13 am »
Ei Mari, seal see probleem pole, konflikt on selles, et naised pole mitte loodud elu võtma vaid seda andma (va. mõned erandid). :)
Loomulikult on katsetel käimine mulle andnud ja jumal tänatud, et peale Eesti ka Lätti ja Leetu sattunud. Just Leedu kogemusest räägingi, et gaasimaskiga eriti roosi nuusutada ei saa. ;) Ma ei ole lambist seda omast peast välja mõelnud.  :roll:
Ps. Ja seda ei tasu tulla mulle rääkimagi, et meeste seltskonnas on ühed jutud ja kui liituvad naised, siis teised. Oi kui hästi ma seda tean/kogen. :D
Karu - koer jahi jaoks!

krõõt

• Newbie
  • *
    • http://www.melinlee.edicypages.com/
« Reply #93 on: Aprill 24, 2013, 10:32:17 am »
Viimast ajakirja "Koer" sirvides jäi silm peale ETTÜ teavitusele takside aretuserinõuete kehtivuse kohta, sinna on vist sattunud näpukas. Kirjas on, et erinõuded kehtivad kuni 31.12.2016, aga peaks olema kuni 31.12.2015.

Snowblind

• Newbie
  • *
    • http://jagervision.edicypages.com/
« Reply #94 on: Aprill 25, 2013, 01:07:35 pm »
Ilmselt on tegemist näpukaga.
If you are no having fun, you are not doing it right