Autor Topic: Meie Lugu 3,5 kuune Rex! Õnnelik või Õnnetu saatus?  (Read 10193 times)

Didi

• Newbie
  • *
    • http://chaverhachitov.webs.com/
Re: Meie Lugu 3,5 kuune Rex! Õnnelik või Õnnetu saatus?
« Reply #90 on: Juuli 28, 2011, 03:24:29 pm »
Nii tore, et Rex paraneb ja rõõmsalt ringi saab joosta  :)  Mis aga kihvadesse puutub, siis pead ise hoolega jälgima ja kui uued kihvad juba nii umbes poole vana kihva pikused on ja vanad veel paigas püsivad, siis võiks küll arstile minna. Mina olen oma koertel kõigil ise saanud kihvad välja loksutada, aga siitsamast foorumist Carlose lugu:
Quote from: "Lotte vanaema"
Eelmisel kolmapäeval käisime arstil ülemisi kihvu tõmbamas. Nädal varem saatis arstitädi meid tagasi, et loksutage veel, aga ei tulnud märkigi loksumisest. Pärast tõdes tohtergi, et ise poleks need kihvukad ära tulnud. Juur oli kihvast 2x pikem.  
Minu trofeed mis ootavad vääristamist:

ja Missy ühel kutsikal oli ka umbes sama lugu, et piimakihva juur oli nii pikk, et ise poleks seda kuidagi kätte saanud.
« Last Edit: Jaanuar 01, 1970, 03:00:00 am by Guest »

armin

• Newbie
  • *
« Reply #91 on: Juuli 28, 2011, 03:30:14 pm »
See oleneb jah täitsa koerast,Kasparil ei saanud näiteks arugi,et vahetusid.Olid piimakad  ja järsku olid juba purihambad,komplekt vahetus nagu lepase reega :lol: Kuid venna vanemal taksil Jukul tuli jah tohtri abiga üks kihv välja tõmmata,nii juur juurikas oli,et ise mitte kuidagi ei loksunud.

Rex

• Newbie
  • *
« Reply #92 on: Juuli 28, 2011, 06:41:23 pm »
Noh eks me mängi hoolega sikutamist:)

Just jõudsime tagasi lihuniku juurest. Hankisime ühe terve maksa ja kopsu (Pulli), tervisekontrollist just tulnud. Ja lapsed nosivad isegi toorest isuga  :wink:  panin osa ka keema ja osa külma, esialgse reaktsiooniga loodan et Rexu rohkem tähelepanelikum nüüd on :)

Kuid jah tõesti sörgib ta juba sirge seljaga, jalutades ikka vänderdab veidi ja kui jala pihku võtad siis näed et kõver on.
Arst ütles et pole aimugi mis see selline olla saab mis tal viga on. Kuid noh mul olulisem et ta välja kasvab! Talvel lähme ka geenitesti tegema! Et kindel olla!

Kasvatajaga pole kontaktis olnud peale viimast vestlust, kus andsin talle meie arsti nime ja numbri. Nad olid omavahel rääkinud ja minuga pole ta kontakti otsinud. Otsekui ei huvitaks. Kuid noh mina ei ole selle määraja ega arvustaja. Viimaste andmete kohaselt on mul hea meel et nii läks tema koertega ja tänan inimesi kes mind hoiatasid ja mind palju palju aitasid selle kasvataja looga. Kuid nagu mulle öeldi, et ei saa meie rohkem midagi teha ja kahjuks ka ei saa riik midagi rohkemat teha.

Kogemuse võrra rikkam.

Tänud neile kes on mind aidanud ja meid jälginud! Kaasa elanud! See oli tugev tugi mis sain ja olen ütlemata tänulik!
Loodetavasti on sellest postitusest ka abi kellelgi kunagi. Kahju et me ei tea miks nii juhtus ja mis täpselt. Harilikud põhjused välistasid arstid ja ainus variant teada saada oleks siis magnetuuring, mida praegu me ei suuda endale lubada ja kutsil on tervenemismärgid! Praegu See ongi olulisem. Kindlasti otsime veel üles Tuula P. Ja loodame temalt head nõu veel saada!

Parimat kõigile ja suured tänud kogu meie perelt!

Rex

Snowblind

• Newbie
  • *
    • http://jagervision.edicypages.com/
« Reply #93 on: Juuli 28, 2011, 07:53:45 pm »
Kui uurid natuke siin foorumis siis võid leida, et täitsa ok on anda täiesti tooreid loomajuppe koerale ;)

Mis geenitesti te tegema lähete?
If you are no having fun, you are not doing it right

Rex

• Newbie
  • *
« Reply #94 on: Juuli 29, 2011, 09:25:44 pm »
Ma lugesin kusagilt internetist inglismaal tehakse seda dna testi silmade kohta(sorry ´kui geeni on vale öelda). Mul kutsil on tulekust saati silmadega häda olnud. Vahelduva eduga tuleb tagasi siis paneme uuesti silmatilku mis arst määras ja siis tuleb uuesti tagasi, kaob ja tuleb. Samas mis kahtlaseks selle teeb et teisel koeral on sama lugu! Me ravime küll neid üheaegselt, kuid siiski midagi ei tööta. Ennem Rexi tulekut ei olnud Rihardil silmadega hädasid! Rex tuli kohe silmadest ajas sellist suurt kollast rähma, venivat. Kohe sai ka arstile mindud. Ja rohte üheaegselt (erinevad pudelid nimelised!) silma pantud. Silmarohi hakkab juba otsa saama. Umbes kolmas või neljas kuur läheb praegu jälle.

Arstid siiski soovitavad meil magnetuuringule ka minna. Me mõtleme veel selle peale!
See sõltub paljudest muudest asjaoludest.

Snowblind

• Newbie
  • *
    • http://jagervision.edicypages.com/
« Reply #95 on: August 03, 2011, 07:56:12 pm »
Kui silmadest jutt siis saan täitsa aru. Isegi tahaks oma poisile selle uuringu ära teha (teistel põhjustel küll).
If you are no having fun, you are not doing it right

Rex

• Newbie
  • *
« Reply #96 on: August 29, 2011, 04:25:18 pm »
Tervitus,

Käisime siis täna kolmanda arsti juures, Kellel on endal taksi kennel ja keda soovitati mulle soojalt. Nüüdseks on Rex kasvanud 6 kuuseks ja pealtnäha täitsa eluterve taksi on temast saanud! Joostes/Jalutades on küll näha kuidas ta oma ühte jalga sisse poole hoiab kuid mitte väga tugevalt. Arst Tiina Anttila, vaatas ja katsus koera läbi ning ütles meile, et võrreldes 2.5 kuud tagasi on Rexi kuded küll arenenud kuid siiski alaseljas pole nad veel täielikult välja arenenud. (Katsudes selga ülevalt alla poole liikusid Rexi närvid kuid alaseljas enam mitte). Uusi pilte me ei teinud, kuna arst ei näinud sellel mõtet (meie oma pildid olid tehtud piidava vahega). Kindlasti teeme järgmised pildid vajaduse korral siis kui Rex saab aasta 5 kuuseks, et näha kas on täielikult välja arenenud või ei. Üritame aja saada ka füsioterapeudi juurde lootes et see aitab kuidagi arengule kaasa, Soovitati masseerida ja tagakeha hoida. Et ta oleks natuke rahulikum, st et kui lähevad liiga ülemeelikuks mängides tuleb keelata.

Kokkuvõttes ei ole Rexil Halvatus (pole olnudki) vaid taandareng tagakeha osas, mis ei ole pärilik vaid vahest võib juhtuda sünnipärane trauma või mida iganes siis. Luude vaheline Kude on liiga väike ja luud suruvad liikudes seljanärvile.

Praegust arengut vaadates võime loota et ta kasvab siiski täiesti välja sellest ja temast saab tubli terve taksipoiss. Täna kaalusime 6.5 kilo mille peale ma üsna ära ehmatasin. Kuid eks see ole normaalne  1:1

Sellest nädalast lähme ka koerte kooli, me oleme kergesti õpetatav ja kuulekas kutsa ning veelparem kaaslane peremehele!

Loodame et kõik taksilased nautisid suve täiel rinnal ja liputavate sabadega sügist vastu võtavad:)

Suured tänud kõigile neile kes olid meile sel raskel teadmatuses oleval ajal toeks ja kaasa elamas! Me ei oska teid ära tänada!~
Parimat,
Rex

toomkuningas

• Newbie
  • *
« Reply #97 on: August 29, 2011, 04:55:31 pm »
Tunnen siiralt rõõmu, et teil on hästi läinud. Edu koertekoolis ning loodame ka edaspidi uudiseid lugeda   1:1  :)

armin

• Newbie
  • *
« Reply #98 on: August 29, 2011, 05:43:31 pm »
Tublid!!!Rexi poisist vaata saab veel kõva tegija.

Rex

• Newbie
  • *
« Reply #99 on: September 05, 2017, 03:28:35 pm »
Tere,

Leidsin et oleks aeg uuendada seda postitust.

Sellest köigest on möödas tublid 6 aastat. Et mis ja kuidas me nüüd elame.
Minu Poiss:
https://imgur.com/R1M9LmG

Rexist on sirgunud yle ootuste parim nö sirge seljaga kuts!

Tervisliku poole pealt paranes ta üle ootuste hästi oma kutsika eas ilmnenud haigusest.
Diagnoosiks siis sai haruldasem kutsikal esinev närvipöletik, mis esineb ehk 3% juhtudel 10 000 kutsikast.
Ja mida esineb üldiselt juhtudel kui liiga palju kutsikaid on väikses ruumis ja kehvemates oludes.
(Niimoodi sain mina kogu sellest teemast läbi arstide ja paremate teadjate aru.)

Mis puutub tema alaselja närvisüsteemi siis pole peale seda esimest poolt aastat meil mingeid probleeme esinenud. Ta armastab iga hommik peale väikest jalutuskäikku ja territooriumi ülevaatust mönusat alaselja sügamist. Seda pigem sellepärast et see ajab talle külmavärinad aina peale ja ehk siis äratab üles vöibolla :)

Ilmnes tal maasikakaerapudru alergia ühel hetkel. Kehal olid punased ringid ja karv tuli maha ringide seest. Kuid see ka köik. Suu löhnab pea alati hästi, seedimisega probleeme pole.

Silmadest esimesed 3 aastat. Tihedalt jooksid silmad vett. Löpetasin selle ravimise pärast seda kui rähm silmanurgas valgeks muutus. Arsti sönul mitte midagi ohtlikku, et tuleb jälgida et roheliseks/pöletikuliseks ei muutu. Sisuliselt esimesed kolm aastat üsna tihti jooksis vasak silm vett, mis siis lihtsalt ühtäkki löppes. Selle tulemusena on poisil vasaku silma all hallid karvad. Mida keegi ennem ei märganud kui see kolm kuud vees olev silm iseenesest terveks sai.

Näitustele me ei jöudnudki. Kuigi eesti Kennelist toona öeldi, et meie "kõverate jalakestega kuts on täiesti näitusekõlbulik ja ka soo aretamisel ei näe nemad probleemi", käisime Rexi emal külas, ja sinna tulid kohtuma meiega ka m6ned teised soome poolsed kasvatajad rohkem huvist Rexi loo vastu.
Pilk Rexile ja tuli karm ja kohene ei saa näitusele, Jube kahju. Kuid peale vaadates näeb kohe et tal tagumise jalad köverad, kuigi iga muu külje pealt kindlasti vöitja koer. Kuid 95% ei pääse esimesest ringistki läbi.

Ta on eluröömus ja seltskondlik. Parim kaaslane mida tahta! Minu elus mu parimast parim söber!
Ta on väga sönakuulelik, harva kasutame rihma ka tänavatel (välja arvatud suuremates linnades). Tema lemmikmänguks on kujunenud toki viskamine ja ära toomine. Ta on eluröömus ja üsna söbralik (uued asjad/inimesed/loomad muidugi alati on alguses hirmutavad). Köik kes temaga on kohtunud on temast koheselt sissevöetud olnud. Olen tema üle igati uhke!

Tänan teid köikki kes kaasa elasid! Olen ülimalt tänulik tänaseni rahvale siin!
Siin Üks &nnetu lugu mis sai siiski 6nneliku lopu :)

Möned pildid Rexist ja tema söpradest :)

http://imgur.com/a/EXM5n