Recent Posts

Pages: [1] 2 3 ... 10
1
Haigused / Re: Meie Lugu 3,5 kuune Rex! Õnnelik või Õnnetu saatus?
« Last post by Rex on September 05, 2017, 03:28:35 pm »
Tere,

Leidsin et oleks aeg uuendada seda postitust.

Sellest köigest on möödas tublid 6 aastat. Et mis ja kuidas me nüüd elame.
Minu Poiss:
https://imgur.com/R1M9LmG

Rexist on sirgunud yle ootuste parim nö sirge seljaga kuts!

Tervisliku poole pealt paranes ta üle ootuste hästi oma kutsika eas ilmnenud haigusest.
Diagnoosiks siis sai haruldasem kutsikal esinev närvipöletik, mis esineb ehk 3% juhtudel 10 000 kutsikast.
Ja mida esineb üldiselt juhtudel kui liiga palju kutsikaid on väikses ruumis ja kehvemates oludes.
(Niimoodi sain mina kogu sellest teemast läbi arstide ja paremate teadjate aru.)

Mis puutub tema alaselja närvisüsteemi siis pole peale seda esimest poolt aastat meil mingeid probleeme esinenud. Ta armastab iga hommik peale väikest jalutuskäikku ja territooriumi ülevaatust mönusat alaselja sügamist. Seda pigem sellepärast et see ajab talle külmavärinad aina peale ja ehk siis äratab üles vöibolla :)

Ilmnes tal maasikakaerapudru alergia ühel hetkel. Kehal olid punased ringid ja karv tuli maha ringide seest. Kuid see ka köik. Suu löhnab pea alati hästi, seedimisega probleeme pole.

Silmadest esimesed 3 aastat. Tihedalt jooksid silmad vett. Löpetasin selle ravimise pärast seda kui rähm silmanurgas valgeks muutus. Arsti sönul mitte midagi ohtlikku, et tuleb jälgida et roheliseks/pöletikuliseks ei muutu. Sisuliselt esimesed kolm aastat üsna tihti jooksis vasak silm vett, mis siis lihtsalt ühtäkki löppes. Selle tulemusena on poisil vasaku silma all hallid karvad. Mida keegi ennem ei märganud kui see kolm kuud vees olev silm iseenesest terveks sai.

Näitustele me ei jöudnudki. Kuigi eesti Kennelist toona öeldi, et meie "kõverate jalakestega kuts on täiesti näitusekõlbulik ja ka soo aretamisel ei näe nemad probleemi", käisime Rexi emal külas, ja sinna tulid kohtuma meiega ka m6ned teised soome poolsed kasvatajad rohkem huvist Rexi loo vastu.
Pilk Rexile ja tuli karm ja kohene ei saa näitusele, Jube kahju. Kuid peale vaadates näeb kohe et tal tagumise jalad köverad, kuigi iga muu külje pealt kindlasti vöitja koer. Kuid 95% ei pääse esimesest ringistki läbi.

Ta on eluröömus ja seltskondlik. Parim kaaslane mida tahta! Minu elus mu parimast parim söber!
Ta on väga sönakuulelik, harva kasutame rihma ka tänavatel (välja arvatud suuremates linnades). Tema lemmikmänguks on kujunenud toki viskamine ja ära toomine. Ta on eluröömus ja üsna söbralik (uued asjad/inimesed/loomad muidugi alati on alguses hirmutavad). Köik kes temaga on kohtunud on temast koheselt sissevöetud olnud. Olen tema üle igati uhke!

Tänan teid köikki kes kaasa elasid! Olen ülimalt tänulik tänaseni rahvale siin!
Siin Üks &nnetu lugu mis sai siiski 6nneliku lopu :)

Möned pildid Rexist ja tema söpradest :)

http://imgur.com/a/EXM5n
2
Meie koerad / Milli Miller Umberto
« Last post by armin on Jaanuar 27, 2017, 11:14:09 pm »
3
Jahimeestele / 24.07 urukatse Lätis Dalderis
« Last post by armin on Juuni 28, 2016, 01:31:53 pm »
Kui keegi sõidab Tallinna poolt ja on nõus peale võtma veel 1 inimest koos taksipoisiga siis jagaksin sõidukulusi.
4
Meie koerad / Re: Milli Miller Poka ehk Volli
« Last post by armin on Veebruar 20, 2016, 07:17:49 pm »
Meil siis taas uudised..

ETTÜ konkurss Aasta jahikatse Taks 2015  IV koht!
5
Meie koerad / Re: Milli Miller Poka ehk Volli
« Last post by armin on September 15, 2015, 06:28:17 pm »
Taaskord Verejälje võistluse võitja--karikavõitja ning I järk!!Minu Volli on super,olen poisi üle üliuhke!!TÄNUD KASVATAJALE SUUREPÄRASE KOERA EEST!
6
Meie koerad / Re: Milli Miller Poka ehk Volli
« Last post by armin on August 16, 2015, 01:03:48 pm »
Volli sai 26.07 5 aastaseks!Nende aastate jooksul oleme saavutanud temaga häid tulemusi näitustel ning ülihäid jahikatsetel.Tänaseks on poiss võitnud verejäljevõistluse ja sooritanud edukalt jahikatse ka välismaal.Osalenud on urujahis kährikule ning hiljuti sai ka koprajahti kus tegi head tööd ja temaga jäädi väga rahule,kutsuti ka edaspidi tööle :)

Ta on minu pesamuna,minu sõber ja pereliige.Parim koer minu kallis Volli!Tõeline taks!
7
Meie koerad / Re: Milli Miller Poka ehk Volli
« Last post by armin on Juuli 20, 2015, 05:44:25 pm »
Volli sooritas Lätis urukatse kährikule I järgule!!
8
Meie koerad / Re: Milli Miller Poka ehk Volli
« Last post by armin on Mai 10, 2015, 12:55:01 am »
Volli sooritas edukalt verejälje katse  IIjärgule ja oli ühtlasi parim koer eksamil!
9
Takside Tõuühing / Noorkoerte päevad Roosiaia talus
« Last post by armin on Aprill 11, 2015, 04:42:09 pm »
 Mõeldes meie takside järelkasvule,  oleme otsustanud korraldada kutsikatele üritused Roosiaia talus.

Need toimuvad kahes vanusegrupis.

  Esimene-4-7 kuud  Plaanis on kokku saada Jõgeval Roosiaia talus, kus saaks kutsikatele tutvustada kunsturgu ja eemalt lasta piiluda ka rebast, et teada saada konkreetse kutsika instinktidest metsloomaga kohtumisel.Kutsikad saaksid liikuda vabalt ja mitmekaupa urus ja selle ümber mängida et kord katsele jõudes ei oleks see koera jaoks üllatus vaid lõbu Tõenäoliselt on see huvitav üritus nii koerale kui.omanikule ja juurde kindlasti ka jutunurk, kus saab kuulata jahijutte tegevjahimeeste elust ja jahist urukoertega ning esitada küsimusi uru valdajale õpetuste saamiseks.Kindlasti on igal üritusel ka üllatuskülaline-kas loomaarst, koertekoolitaja vms, kellega saab Teid huvitavaid probleeme arutada.Vaheajal saab grillida ja kooki ning kohvi maitsta.

Nooremale grupile toimub üritus 13.juunil 2015, algusega kell 11.00.

Teine- 7-11 kuud .Vanema vanusegrupiga prooviks juba urgu ka rebase lasta ja siis vaadata nende reaktsiooni. Tõenäoliselt on ka see huvitav üritus nii koerale kui omanikule ja juurde kindlasti ka jutunurk, kus saab kuulata pajatusi nii tegevjahimeeste elust ja jahist urukoertega kui esitada küsimusi uru valdajale õpetuste saamiseks.Kindlasti on igal üritusel ka üllatuskülaline- koertekoolitaja vms, kellega saab Teid huvitavaid probleeme arutada.Vaheajal saab grillida ja kooki ning kohvi maitsta.

 

Vanemale vanusegrupile toimub üritus 20.augustil 2015, algusega kell 11.00.

 Arvame, et vaatamata sellele, et meil on kutsikate arvukus praegu üsna väike, leidub huvilisi, kes seda üritust külastavad.Kui katset saab sooritada 12 kuu vanuselt, siis on see ka sujuv üleminek vanemal grupil tõeliseks tööks.Osaleda saavad kõik suurused ja karvatüüpide esindajad.See oleks üks ilus päev koos oma koeraga teiste omasuguste seltsis, mis aitaks kutsikatel omavahel sotsialiseeruda ja veeta lõbus päev üheskoos .

Loodame, et sellest üritusest kujuneb  traditsioon aastateks  sest kutsikaid tuleb juurde ju igal aastal ja arvame , et üritusest on kasu nii koerale kui omanikule.

Osalustasu on 5 euri kutsika kohta ja 2 euri iga osaleja kohta, mis sisaldab  puhkepausi eine,  kanda üle  arve nr.EE551010010118012012, Marju Merila., selgitusse kutsikate päev ja osaleva koera omanik , kutsika nimi ja osalemise kuupäev vastavalt vanusele ja kutsikaga koos osalevate inimeste arv. Rohkem infot kas tel. 53855463 või 5107359 või meililt chevrolet0710@gmail.com
Ootame rohket osavõttu!

 http://www.taksid.ee/index.php/ee/home/17-est/yritused/215-noorkoerte-paeevad-roosiaia-talus
10
Meie koerad / Re: Milli Miller Poka ehk Volli
« Last post by armin on September 09, 2014, 01:01:18 pm »
Verejäljel oma auhinnaga.
Pages: [1] 2 3 ... 10